Billede af Damixas Slate Pro vandhane
Miljøbillede af Slate Pro køkkenarmatur
Slate pro i et moderne køkken
Pro Køkkenarmatur
Billede af Damixas Slate Pro vandhane

Slate

Pro Køkkenarmatur

Artikel nr.:

6512874

Overflade:

Krom/Sort

Serie:

Slate

Designer:

Kurz Kurz Design

VVS Nr.:

705956614

EAN Nr.:

5708516815228

VA Nr.:

VA: 1.42/20598

Stilren og helt sin egen

En ny retning i armaturdesign. Det er stilrene Slate, som med sit moderne og minimalistiske udtryk passer perfekt til tidens moderne indretning. Det matsorte greb til Slate er behageligt at røre ved og giver en flot kontrast til det blanke krom, der gør, at Slate er helt sin egen. 

Kurs Kurz Design fra Tyskland har tegnet Slate for Damixa, og Slate Pro har vundet den prestigefulde designpris Red Dot Award, Product Design.

Vejl. Pris inkl. moms:
2580,00 kr.
Antiskoldning Antiskoldning
Koldstart Koldstart
Eco save Eco save
Pull Out Pull Out
Rub clean Rub clean
X-Change X-Change
Standard egenskaber
Keramisk kartusche
Anti-skoldning funktion
Svingtud med 120° svingbegrænsning
Rub Clean til let fjernelse af kalk
Kold-starts funktion
Eco-Save vandsparefunktion
1-grebs armatur
Vandforbrug max.15 l/m
205 mm fremspring
Målskitser & dokumenter
DownloadReservedelstegning
DownloadInstallationsguide
DownloadMålskitse
DownloadRengøringsguide
DownloadProduktbillede
Reservedels nr. Navn Beskrivelse EAN VVS
Reservedels nr.:23880 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, Ø10 EAN:5708516709534 VVS:745122950
Reservedels nr.:58357 Navn:AFSTANDSRING Beskrivelse: EAN:5708516100676 VVS:745120402
Reservedels nr.:23990 Navn:FARVEMARKERING Beskrivelse:& NØGLE NV 3 EAN:5708516824657 VVS:745120338
Reservedels nr.:23623 Navn:KARTUSHE KN35 Beskrivelse:Ø35 EAN:5708516727200 VVS:745120327
Reservedels nr.:31510 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:"450 MM, 3/8""" EAN:5708516734710 VVS:
Reservedels nr.:23989 Navn:TOPSTYKKER, DÆKKAPPER Beskrivelse:& SVINGBEGRÆNSER EAN:5708516824695 VVS:745120337
Reservedels nr.:48220 Navn:PROD ACC X-CHANGE Beskrivelse: EAN:5708516602941 VVS:729319604
Reservedels nr.:23585 Navn:UDLØSERENHED MM Beskrivelse:UDLØSERENHED, RING F/TAP & SKRUE M4X10 EAN:5708516603641 VVS:745120303
Reservedels nr.:31080 Navn:NØGLE NV2 & SKRUER Beskrivelse:M4X8, M4X10, M4X12 EAN:5708516727668 VVS:745120293
Reservedels nr.:23988 Navn:SLIDDELE Beskrivelse:F/STUDS & UDLØBSHOVED EAN:5708516727750 VVS:745120336
Reservedels nr.:32060 Navn:FILTER LUFTBL M24X1 Beskrivelse:RUBCLEAN & NØGLE EAN:5708516809531 VVS:745123631
Reservedels nr.:32097 Navn:HÅNDTAG SORT & FARVEMARK Beskrivelse:VASK & KØKKEN HØJ TUD S65 EAN:5708516821090 VVS:

FM Mattsson Mora Group Danmark

Østbirkvej 2, 5240 Odense NØ Abildager 26 A, 2605 Brøndby Tlf.: 88 33 00 34
www.damixa.dk

Live chat

Her kan du starte vores live-chat og snakke direkte med en medarbejder.
Chatten vil være tilgængelig:
Alle hverdage fra kl. 08.30-15.00